Oferty pracy

Stażysta na Asystenta ds. Wsparcia Procesu Zakupowego

Miejsce pracy: Gdańsk
Zadania:

Zarządzanie dokumentacją:

  • Przygotowywanie i archiwizacja dokumentów zakupowych, w tym wprowadzanie danych do systemu ERP oraz utrzymywanie aktualnej dokumentacji zakupowej, faktur i zamówień.
  • Aktualizowanie bazy dostawców poprzez utrzymywanie dokładnych i aktualnych informacji o dostawcach, takich jak adresy, kontakty oraz warunki handlowe.
Wsparcie w procesie zamówień:
  • Monitorowanie realizacji zamówień, kontakt z dostawcami w celu potwierdzenia terminów dostaw oraz rozwiązywanie ewentualnych problemów z dostawą.
Analiza i raportowanie:
  • Przygotowywanie raportów zakupowych dotyczących wydatków, efektywności dostawców, oszczędności i innych wskaźników KPI działu zakupów.
  • Przeprowadzanie podstawowych analiz cen i warunków handlowych oferowanych przez różnych dostawców, aby wspierać podejmowanie decyzji zakupowych.
Kontakt z dostawcami:
  • Utrzymywanie kontaktu z dostawcami w sprawach związanych z realizacją zamówień, reklamacjami oraz negocjacjami drobnych zmian warunków współpracy.
  • Pomoc w budowaniu i utrzymywaniu dobrych relacji z dostawcami oraz rozwiązywanie drobnych sporów.

Wsparcie administracyjne:

  • Planowanie i organizowanie spotkań zespołu zakupów, przygotowywanie agendy oraz dbanie o terminowe realizowanie ustaleń.
  • Wsparcie w codziennych obowiązkach administracyjnych, takich jak zarządzanie pocztą oraz przygotowywanie prezentacji i dokumentów na potrzeby działu.
Kontrola stanów magazynowych:
  • Pomoc w analizie stanów magazynowych i przygotowywaniu rekomendacji do zamówień, aby utrzymać odpowiedni poziom zapasów.
  • Wsparcie w inwentaryzacji magazynowej oraz współpraca z działem magazynu w celu dokładnego zarządzania zapasami.
Wsparcie w procesach przetargowych i negocjacyjnych:
  • Wsparcie w analizie ofert i propozycji otrzymanych od dostawców, wspierając proces wyboru najlepszych opcji.
Rozwiązywanie problemów związanych z zakupami:
  • Zarządzanie procesem reklamacji oraz zwrotów towarów, kontakt z dostawcami w celu rozwiązania problemów.
  • Wsparcie w rozwiązywaniu bieżących problemów związanych z zakupami, takich jak opóźnienia w dostawach czy niezgodności jakościowe.
Wymagania:
  • Zainteresowanie procesami zakupowymi i logistyką.
  • Umiejętność analizy danych i obsługi programów typu ERP.
  • Dobre umiejętności komunikacyjne i organizacyjne.
  • Znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel.
  • Umiejętność pracy w zespole oraz pod presją czasu.
Oferujemy:
  • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego w dynamicznie rozwijającej się firmie.
  • Perspektywę zatrudnienia na pełny etat po zakończeniu stażu.
  • Wsparcie mentora i szkolenia rozwijające umiejętności.